Leden 2013

Příběh plyšového medvídka

31. ledna 2013 v 16:20 | crazycrazycats |  Povídky
Malý medvídek Miki žil kdesi v zemi hraček. Miki chodil do školy pro medvídky, ale nikdo ho neměl moc rád. Medvídek byl z toho moc smutný. Jednou když se medvídek procházel po záhrádce u školy, najednou se vznesl do vzduchu a najednou se ocitl úplně jinde. Někde kde nikdy nebyl. Ležel někde na trávě a najednou si všml někoho velkého.

Malá sedmiletá holčička jménem Viki. Žila s rodiči v Londýně, ale nyní byla na prázdninách u dědečka a babičky. Zrovna byla venku a skákala přes šlihadlo, když tu uviděla v trávě malého medvídka. Na nožičce měl cedulku a na ní napsané Miki. A tak ho tak Viki pojmenovala.

U dědečka s babičkou strávila ještě měsíc. 21. srpna se dědečkovi udělalo velmi špatně, zavolal si k sobě Viki. Chvíli si s ní povídal a potom jí daroval drahý prsten. Viki mu poděkovala a odešla. Za několik dní zemřel. Viki to těžce nesla.Plačící Prstýnek měla schovaný v šuplíku a rozhodla se ho umístit někam jinam. Šla proto na babiččinu zahrádku vzala s sebou prsten a také Mikiho. Když byla na zahradě Miki najednou promluvil.
PS:Možná vám to příjde jako pohádka promalé děti, ale nebojte.........

"Dej mi ten prstýnek!"řekl. Viki se dlouho podivovalaPřekvapený, ale protože ho měla ráda, dala mu ho. Miki jí poděkovala strčil si prstýnek do pusy a spolkl ho. Potom řekl "Tady ho nikdo hledat nebude", pak zase znehybněl. Viki doufala, že ten prsten tam opravdu nikdo hledat nebude. Vzala medvídka a odešla do domu. Celou dobu je však pozorovala nějaká žena.

O rok později.......
Viki byla doma v posteli, Mikiho měla u sebe a spokojeně spala. Najednou se do jejího pokojíku přikradla nějaká žena a ukradla Viki Mikiho. Donesla ho na stůl do kuchyně. Tam mu roztříhla břicho a z něho vystříkla krev. To žena nečekala, lekla se a prsten najednou spadl na zem. Ozvalo se slabé cinknutí a probudilo Viki. Žena rychle utekla.

Ta najednou zjistila, že u sebe nemá Mikiho. Vstala tedy a šla s podívat do kuchyně. Tam ho uviděla, jak leží v kaluži krve, nechápala to. Pak se však podívala kolem a uviděla tam nůžky celé od krve. Hledala prsten, ale marně. Najednou šlápla na nůžky, ty vyletěly do vzduchu a zapíchly se jí do ruky. Poté upadla Viki do bezvědomí.Překvapený

KONEC

Černé Historky-Rozpárané břicho

30. ledna 2013 v 16:32 | crazycrazycats |  Téma Týdne
Žena byla v nouzi, a proto rozpárala Mikimu břiho!!!Překvapený
Jaké je řešení???

Řešení: Miki byl ve skutečnosti plyšový medvídek. Kdysi dávno zašila žena do jeho břicha cenné šperky. A proto, když byla v nouzi, rozpárala medvídkovo břicho a špreky vyjmula. Najednou měla spoustu peněz.Usmívající se


Sanu Babu

29. ledna 2013 v 19:27 | crazycrazycats |  Móda na každý den
SanuBabu je obchod s ručně vyráběnými věcmi. Některé jsou velmi pěkné, některé méně, ale rozhodně jsou všechny velmi pracné na výrobu.
Internetový obchod ZDE

Prodávají se zde čepice...
...pruhované, ve tvaru zvírátek...

...rukavice...
...také se zvířátky, pestrobarevné...
...šátky...
...různé, tady je jeden znich...

...trička...
...tílka...
...s dlouhým rukávem...
...s kapucou...
...kalhoty...
...hlavně ty široké na konci ztáhnuté...
...sukně...
...obyčejný střih neobyčejně vypadající...
...poncha...
...puntíkovaná, pruhovaná...,toto je jedno z nich...
...tažky...
...různé a velmi krásné...
...peněženky...
...kytkované,s puntíky atd...
...šperky...
...prstýnky...
...přívěsky,naušnice...


...ostatní...
...pouzdra...
...doplňky do domácnosti...


Jak vypadat IN a přesto se cítit dobře

29. ledna 2013 v 15:54 | crazycrazycats |  Móda na každý den
Mnoho dívek se snaží vipadat IN, ale vůbec nemyslí na to, aby se cítili dobře. A tak tu pro vás máme prá rad jak vipadat IN a cítit se dobře.

Jak jistě všichni víte, teď jsou moderní barevné kalhoty.Mrkající Většinou se prodávají úzké, ale dají se sehnat i širší. Kalhoty vždy vibírejte tak, aby se vám hodily k tomu co obvykle nosíte a aby vám nebyly moc těsné.

Dále jsou IN pestrobarevná tryčka, teď hlavně pruhovaná. Ale my oceníme i ty na kterých je nějaký pěkný obrázek, puntíkovaná...... Vybírejte je tak aby nebyly moc těsné a aby nebyly úplně umělé.(člověk se v nich necítí dobře)
Pruhovaná trička jsou velmi pěkná,
ale ty různobarevná a hlavně ty s obrázkem se nám líbí ještě o něco více.Usmívající se
Teď se hodně nosí proužky.
Pruhované šaty,
svetry,
kalhoty
a dokonce i ponožky.Usmívající se

Hodně moderní je nošení šál a šátků. Není vám v nich zima, jsou skvělým doplňkem a jsou prostě IN. Je také mnoho způsobů jak šátky a šály vázat, ale my si ho nejraději jen tak nějak zavážem. Hlavně musí vypadat dobře.Usmívající se

Dobré jsou také svetříky, je jedno jak barevné. Hodí se k jakémukoliv tričku a svěle doplní váš outfit.
Na knoflíky i bez knoflíků.

IN jsou také kabáty, ale ty už teď skoro neseženete, protože už všude mají jarní zboží.S vyplazeným jazykemNejlepší jsou knoflíkové kabáty!!(a taky ty s kapucou)
Mohou být barevné i být buďto obyčejně šedá,černé nebo bílé.Usmívající se

Městem posedlí aneb jen sprejem

27. ledna 2013 v 19:28 | crazycrazycats |  Recenze
Včera jsme se byly v Praze s kámošema podívat na výstavě street art. Byla v městské knihovně v galerii hl. města Prahy, ale bohužel dnes končí. Je tam již od 10. října, takže je možné, že jí již mnoho z vás navštívilo. Byla opravdu nádherná. Byly zde nakreslené grafiti na stěnách a každý si mohl něco nakreslit(lihovkou) na vyhrazené stěny nebo na stěny vyrobené z krabic. Také tu byly takové televize a v nich běžely různé pořady o street art a ke každé byly sluchátka, aby člověk slyšel o čem tam mluví.

Hodnocení Crazycrazycats
Crazycat1: "Moc se mi to líbilo a kdyby to již dnes nekončilo šla bych tam znova!!"Mrkající
Hodnocení:98%

Crazycat2: "Nádherná výstava, krásně stvárněné, škoda jen, že už to končí!!"Usmívající se
Hodnocení:99%

A teď tu pro vás máme několik fotek z výstavy!!

Zde výstava začínala

U těchto grafitů je velmi pěkné, jakou práci si dal autor(Bates) s písmeny

Také velmi pěkné.Usmívající seNe???

Červené hezké, ale ten zbytek??? (by Masker)

S křidýlkama.

No to muselo dát práci.Překvapený Poznáte co obrázek představuje??? (odpovědi pište do komentářů)

Bludiště (be Obic)

To by vypadalo moc dobře na stěně v pokoji. (be Zedz)

Mmmmm, mňam. Zmrzlina

Usmívající se, ale rozteklý.

Léků není nikdy dost.

Chro chro

Co to je??

Klik klik

Malíři, ale pěkně těžcí.Mrkající

Policie

Velmi ná ročná tvorba (be How and Nosm- dvojčata)

Co je v žárovce???
Prase!!!!!Smějící se

Street art barvami

Pěkné, ale v tom autě asi nikdo jet nemůže. (be Akay)

A takto tvořili návštěvníci výstavy

Na krabice

Na stěny (byla tam tma a tak t nejsou úplně nej fotky)

PS:omlouváme se za kvalitu fotek všechny jsou focené na mobilMrkajícíMěsíc

24. ledna 2013 v 18:07
Měsíc má několik fází, které můžeme vidět na obloze. Zároveň má na svědomí některé děje na Zemi a proto mi příjde dobré o něm napsat."crazycat1"
Měsíc
Měsíc je jediná známá přirozená družice Země. Nemá jiné formální jméno než "měsíc" (odborně Měsíc), i když je občas básnicky nazýván luna(slovanský a zároveň latinský výraz pro měsíc). Jeho symbolem je srpek.


Pod vlivem Měsíce

Už od samotného úsvitu dějin žijí lidé pod vlivem Měsíce. Jeho přitažlivá síla periodicky vzdouvá hladiny pozemských moří a působí jako účinný stabilizátor sklonu rotační osy Země. I když bývá vliv Měsíce na některé přírodní jevy často silně přeceňován, není vyloučeno, že některé souvislosti nám stále unikají.Záhadný úplněk

Zaměřme se nejprve na úplněk, který je velmi často považován za strůjce mnohých nešťastných a zlých událostí. Přisuzuje se mu například vliv na nespavost, úmrtnost, porodnost, vraždy, dopravní nehody, domácí násilí, únosy, agresivitu hokejistů, vytí psů a vlků, násilí ve věznicích, psychické poruchy, epileptické záchvaty, úrazy, otravy a na spoustu dalších jevů, které v lidech nevyvolávají zrovna ty nejlepší pocity. Občas dokonce sdělovacími prostředky problesknou zprávy o statistikách z policejních stanic nebo z linek tísňového volání, které souvislost s úplňkem potvrzují. Je možné, že úplněk na lidi skutečně působí a věda tento způsob zatím nedokáže vysvětlit? Naše otázka by ovšem měla znít jinak. Existuje vůbec nějaká vysledovaná závislost mezi chováním člověka a úplňkem?


Zachováme-li si alespoň trochu chladnou hlavu a nenecháme se unést "měsíční horečkou", zjistíme, že je to s vlivem úplňku trochu jinak. Co se týče statistik, které podle některých sdělovacích prostředků přinášejí potvrzení vlivu úplňku, ukazuje se, že jsou jejich výsledky mnohdy značně zkreslené a překroucené. Jedna špatně interpretovaná statistika se zajímavých výsledkem ovšem pronikne na stránky novin mnohem snadněji než stovky podložených zpráv lékařů, psychologů nebo astronomů, kteří žádnou souvislost nenašli. Jednu z nejkomplexnějších prací tohoto druhu sestavil tým amerických vědců pod vedením Ivana Kellyho, který prošel více než 100 prací o vlivu Měsíce. Výsledek jejich studia je obsažen už v názvu vědecké práce: "Měsíc byl v úplňku - a nestalo se nic"


Vliv Měsíce na lidský spánek

Za prokazatelný vliv úplňku na člověka lze považovat jeho oslnivý svit, který se vám občas může vkrást až do postele a probudit vás. Kolikrát jste se však v noci probudili a Měsíc zrovna nesvítil? Pokud však bude svítit, určitě si tuto událost zapamatujete. Psychologové tomu říkají selektivní paměť - pamatujeme si raději to, co zapadá do vašeho názoru. Právě to je možná důvod, proč je vliv úplňku tak široce rozšířeným přesvědčením.


Lunární cyklus

Velká pozornost je věnována i samotnému lunárnímu cyklu. Je známo, že biofyzické procesy v lidském těle probíhají v pravidelných intervalech. Někdy jde o milisekundy (nervové vzruchy), jindy o čtyřiadvacetihodinové změny dne a noci (spánek, krevní oběh, tlak) nebo dokonce celých 365 dní (zimní spánek, plodnost).
V této souvislosti se může zdát obzvlášť zajímavý zhruba 28denní cyklus tvorby pohlavního hormonu estrogenu, kterému se říká menstruační cyklus. Už samotné slovo menstruace vychází od latinského slova čili měsíc a její délka se skutečně blíží průměrné délce tzv. synodického měsíce, čili době, za kterou se vystřídají všechny fáze Měsíce. Jedním dechem je však potřeba dodat, že průměrná délka synodického měsíce je oproti menstruačnímu cyklu o 1,5 dne delší a že zdaleka není u všech žen stejná. Navíc četné statistické studie žádnou synchronizaci menstruačního cyklu s lunárními fázemi neodhalily. To, že délka menstruačního cyklu se zrovna u žen blíží délce synodického měsíce (téměř u všech ostatních savců s výjimkou lidoopů, je menstruační cyklus nahrazen obdobím říje, jehož délka se obvykle velmi odlišuje od délky synodického měsíce), může být náhoda, ale také nemusí. Proč by se vlastně měla plodnost žen řídit podle koloběhu lunárních fází? Existuje domněnka, že by se mohlo jednat o pozůstatek z dob, kdy byli naši předkové primitivními lovci.
Tehdy bylo světlo v noci velmi vzácným zbožím, a tak bylo třeba úplňkových nocí beze zbytku využít k lovu. V obdobích tmy, kdy na obloze Měsíc nesvítil, nebo svítil jen málo, si naši předkové naopak krátili dlouhou chvíli spíše rozplozovacími aktivitami. Vlivem adaptace se tak možná vytvořil tělesný cyklus s chemickou periodicitou, která odrážela proměny Měsíce.

Na několika živočišných druzích byla vypozorována také závislost na lunárních fázích. Jedním z nich je červ Palolo (eunice viridis), který žije v korálových útesech teplého pásma Tichého oceánu. Rozmnožuje se jednou za rok, pokaždé v den, kdy nastává listopadová poslední čtvrt. Toho dne vyplavou zadní části červů, naplněné rozmnožovacími buňkami, v ohromném množství na hladinu moře. Pro obyvatele souostroví Fidži a Samoa pak nastává opravdová slavnost. Domorodci totiž pokládají červy za vzácnou lahůdku, kterou mohou doslova po koších nabírat z vody. Po té vystrojí velkolepou slavnost, při níž se pořádně nacpou čerstvými, dušenými a opečenými červy. Po dvanácti lunárních měsících se rozmnožovací období a tím i lidová veselice opakuje. Ani staří zkušení domorodci však nedovedou určit tento den s takovou přesností jako červi palolo sami.


Měsíc a počasí

Našemu vesmírnému sousedovi, přesneji řečeno jeho fázím, se obvykle přisuzuje vliv i na pozemské počasí. Často se například traduje, že Měsíc v první čtvrti je příznakem pěkného počasí. Pranostika však spíše dokládá, jak si lidé Měsíce všímají. Jasně zřetelný dorůstající Měsíc ve tvaru písmene D je totiž nejlépe viditelný z večera, kdy lidé sledují oblohu nejčastěji. A pokud je jasno (tedy hezky), je samozřejmě takový Měsíc krásně viditelný a všimne si ho prakticky každý. Naopak Měsíc v poslední čtvrti vychází až kolem půlnoci, kdy většina z nás už sladce spí. Podobně je to i s pranostikou, že pokud svítí v zimě Měsíc, mrzne. Tento dobře dpozorovaný jev pro změnu souvisí s tím, že pokud svítí Měsíc, je pochopitelně jasno a v noci je větší zima, protože teplo vyzařované Zemí uniká rychleji do okolního prostoru (nezadržuje jej oblačnost).

Gravitační působení Měsíce sice vyvolává periodická kolísání atmosférického tlaku, ale pouze o několik setin hektopascalů, což je změna, která prakticky zaniká ve všeobecném působení mnoha dalších faktorů. Na základě družicového měření energetické bilance Země v letech 1979 - 1994 dokonce klimatologové zjistili, že odražené světlo měsíčního úplňku dokáže měřitelně ohřát Zemi . Průměrná teplota Země se však během úplňku zvýší jen o 0,02 stupně Celsia!


Vliv Měsíce na lidský život

Nemůžeme tvrdit, že pozemský život není s Měsícem spjat. Zvláště přílivy a odlivy způsobené slapovými silami našeho souputníka a Slunce jsou důležité pro celou řadu živočichů, kteří obývají pobřeží. Od velikých hejn bahňáků, kteří si za odlivu pochutnávají na červech a měkkýších, až po mořské želvy karety zelenavé, jež využívají přílivu ke kladení vajíček nebo korálů řídících se měsíčním úplňkem [8]. Při přílivech a odlivech přitom sehrává největší úlohu právě působení Měsíce. Nebýt něj, byl by jejich rozsah o dvě třetiny menší. Zbylá třetina vzdouvání ohromné vodní masy připadá na slapové působení Slunce.

Měsíc tedy na nás přece jen působí. Nesmíme však zapomenout, že máme kolem sebe spoustu dalších, mnohem silnějších vlivů, které míchají kartami našeho života. Pokud tedy skutečně chceme žít pod vlivem Měsíce, měli bychom se více než lunárním šamanům věnovat spíše Měsíci samotnému. Měli bychom sledovat a chápat jeho proměny a užívat si na vlastní oči kouzlo nocí ozdobených Měsícem, které se staly inspirací pro mnoho básníků, skladatelů, spisovatelů či malířů (viz seriál Inspirace Měsícem na Měsíčním deníku). Měsíc nám totiž i v přesvětelných městech umožňuje okusit krásy přírody, které daleko přesahují rozměry našeho světa.

Optické klamy

23. ledna 2013 v 17:54 | crazycrazycats |  Vtípky
Tady jsme si pro vás připravili pár optických klamů. Doufáme, že se vám budou líbit.Smějící se


Nekonečná budova (doporočení:nedívejte se na to moc dlouhu, jinak vás bude bolet hlavá)

Zaměřte se na jeden žlutý puntík. Co zbylé dva? Mizí?

Kolik stran má vlastně terasa?

Hromada odpadků či sedící dvojice?

Jsou puntíky bílé nebo černé?¨

HÝBAJÍ SE???


Mnoho zábavy vám přejí crazycrazycatsMrkající

Emoce

23. ledna 2013 v 16:48 | crazycat1 |  O nás
  • emoce jsou maximálně subjektivní (z osobního pohledu) záležitostí - dva totožné podněty mohou u různých jedinců vyvolat různé emoce (například nepřijetí na školu může u jednoho jedince vyvolat lítost a smutek, u druhého naopak vztek a zlobu)
  • slovy jsou těžko vyjádřitelná
  • jsou univerzální, tzn. že doprovázejí všechny druhy duševní činnosti
  • jsou aktualizovány konkrétní situací v daném okamžiku
  • jsou neopakovatelné - vjem, který v nás emoci vyvolal si můžeme znovu "přehrát" (vybavit) ve vědomí, ale stejné city nikoliv, ty se s prožitým obsahem mění
  • jsou podmíněné, setrvačné - například, když učitel znepříjemní žákovi nějaký předmět, může se prožívání nepříjemných citů objevovat v tomto předmětu i poté, kdy ho učí jiný učitel
  • většina emocí jsou polární (protilehlé), například láska x nenávist, radost x smutek
  • jsou smíšené (ambivalentní), například láska v nás vyvolává pocit radosti a štěstí, ale i strach o milovanou osobu, žárlivost a jiné
  • vnímáme jej ve dvou protipólech - příjemné x nepříjemné

Rozdělení emocí podle charakteru

Základní emoce

emocepodnětreakce
strachnebezpečíútěk (únik), boj
hněvpřekážka, nepřítelútok, agrese
radostzisk, úspěchuvolnění, úsměv
smutekztráta hodnoty, neúspěchpláč, apatie
důvěrapřátelství, přímé jednáníspolehnutí se na druhého
znechucenínepříjemná věc nebo situaceodstranění zdroje znechucení, únik
očekáváníneznámá, nejistá situaceorientace, získávání informací
překvapenínečekaná situacenástup další emoce podle situace (strach, radost, očekávání aj.)


Vyšší emoce

intelektuální - zaměřené na překonávání překážek a problémů:cit pro pravdu a hodnotu pravdy
zvědavost
frustrace z nepochopení
morální - vystupují ve vztahu k morálce společnosti:stud
altruismus
empatie
estetické - hodnotí a vyjadřují vkus člověka

Citové vztahy

Kombinací určitých emocí se vytvářejí složitější vazby na ostatní jedince, které nazýváme citové vztahy. Jsou to především:
láska
přátelství
nenávist
nepřátelství
závist
žárlivost
pohrdání a opovržení

Tělesné pocity

Tělesné pocity nejsou emocemi, ale mají k nim úzký vztah - určitý tělesný pocit zpravidla vede k vyvolání některých emocí. Mezi hlavní tělesné pocity patří:
Změny z našeho pohledu

22. ledna 2013 v 20:38 | crazycrazycats |  Téma Týdne
Změny můžou být různé např.změny klimatu,daní......,ale mohou být i náhlé změny nálad.Usmívající se
Každý cítíme vše jinak,máme jiné pocity,myšlení. A proto nás může cokoliv rozhodit nebo také pobavit a jelikož to každý cítíme jinak, někoho něčí úsudek či odpověď pobaví a jiného rozpláče. Každý se na věc díváme z jiného úhlu a s jinými myšlenkami a předtuchami. Je velice časté, že je člověk veselý a na jednou něco uvidí nebo usliší a radost ja ta tam.No možná takový pocit znáte, ale to co víte všichni, že není dobrý. Ale změny dokáží být i příjemné. Naopak velmi často jsou příjemné např.splní se vám váš sen i když to nečekáte, ten kdo vás nenáviděl vás začne mít rád........,ale ty dobré změny se častu mohou změnit v ty zlé.

ZMĚNA(dobrá nebo špatná)
Líbí se ti nějaký kluk. Moc se spolu nebavíte, ale když tu náhle tě na párty pozve aby sis sním zatančila. Co uděláš? Seš v samém tvůj sen se ti splnil. Ale tuto krásnou chvíli může někdo zkazit. Sen je hned prič a ty jsi zase ta obyčejná holka co ho má ráda.Zamračený

Jste nejlepší kamarádky. Tu najednou příjdeš po víkendu do školy a vše je jinak. Tvá nej kamarádka je na tebe ošklivá všem říká jak tě nesnáší,ale proč? Ty nevíš,proto se zeptáš nějaké ho spolužála či spolužečky. Nejdříve nic neříká pak ale řekne,že prý seš na ní ošklivá atd. Ty víš že to není pravda ale co máš dělet?Zamračený

Ale nedělejte si z toho hlavu. Znám to a tím, že budete smutní to nevyřešíte. Zkuste se na tu podívat z jiného úhlu. Pokuste se najít v čem jste udělali chybu, ale hlavne to nedávejte hned za vinu druhému. Pokovaď chybu najdete zkuste ji napravit. Je však možné, že za to nemůžete. Jestli je tomu tal zkuste se na tu podívat z úhlu druhého a třeba pochopíte. Rozhodne vám přejeme mnoho štěstí ať se vám podaří váš vztah napravit!!!!Mrkající

INSPEKCE

22. ledna 2013 v 17:50 | crazycat 2 |  Aktuality
Už jste někdy zažily že k vám do školy přišla školní inspekce?

Já ano tento týden přišla k nám do školy. A řeknu vám není to nic příjemné. Všichni učitelé se chovají jako vyměnění jsou na nás hodní,ale když příjde na to že někdo zapomene sešit nedo něo jiného potřebného na hodinu je zle. To kvůli tomu že když by inspekce zjistila že někdo něco nemá bylo by to hodně špatné. Nepřála bych vám to zažít. A také doufám že brzo z naší školy odejdou.

Tak prosím pište jestli jste inspekci zažily a jaké jste z toho měli pocity.
Děkuji crazycat2.Usmívající se

Omluva

21. ledna 2013 v 10:16 | crazycat1 |  O nás
Velice se omlouváme, že jsme sem dlouho nic nenapsaly, ale byli jsme na horách. Bylo to super, až na to, že jsem si udělala něco s loktem a teď jí mám v sádře. Ale má to jednu výhodu budu teď hodně psát na blog. Takže si hodně počtete.


Stopařův průvodce galaxií 1.část

18. ledna 2013 v 20:53 | crazycat 1 |  Recenze
První část "pětidílné stopařské trilogie", kterou autor původně koncipoval jako rozhlasovou hru pro stanici BBC. Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný, ale sympatický pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z nehož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy.


Komix

18. ledna 2013 v 20:27
Tolik věcí kočička prožila. Určitě ste ve svém životu prožily také spoustu věcí nebo ne? Já myslím že ano.Usmívající se

Čepice

17. ledna 2013 v 19:04 | crazycat1 |  Móda
Je zima, a proto jsem se rozhodla napsat tento článek o čepicích.
Všichni nosíme čepice různých barev, tvarů a velikostí. Každá čepice je originál a každá je tedy jiná. Každý máme jiný styl a každý nosíme jiné čepice. Ale naštěstí je mnoho značek, které nám umožňují, abychom si mohli vybrat, která se nám nejvíce líbí a sluší nám.
Čepice je módní doplněk, který vás zahřeje a dodá vašemu modelu šmrnc. Chcete-li mít čepice od velkých módních značek, navštivte značky, jako jsou Versace,Roberto Cavalli nebo Gues, velmi oblíbené jsou i čepice značek Roxy nebo Topshop.

Versace
Pokud se chcete v zimě procházet s největší elegancí, můžete si k tomu pořídit nějakou z čepic módní společnosti Versace. Taková čepice už nebude pouhou čepicí, ale luxusním módním doplňkem, ve kterém se budete cítit jak teple, tak i přepychově.
A jaké čepice tato značka nabízí? Různě vzorované i barevné.
V České republice si je pak můžete zakoupit v online internetovém obchodě.
I Vy můžete mrznout v těchto chladných měsících stylově v čepicích módní společnosti Versace.


Roberto Cavalli
Jako další výběr z čepic z online butiku [ odkaz byl odstraněn ] si představíme módní čepice značky Roberto Cavalli. Kromě čepic s nápisem této značky, si můžete pořídit čepice se vzorem. Mimo klasických barev hnědé a černé, si můžete pořídit čepici Roberto Cavalli v pestřejších barvách.


Roxy
K výbavě šatníku a nejrůznějších módních doplňků již neodmyslitelně patří známá a populární značkaRoxy. I ta svým zákazníkům přináší široký a pestrý výběr z hřejivých a stylových čepic.
Co si takhle pořídit aspoň jednu čepici, která z Vás opět udělá mladou rebelku s kulichem na hlavě? V různě barevné pleteně a teplé čepici z Vás bude správná holka, která má styl a ví, co se nosí.
Vystřídejte tak občas své elegantní čepice za nějaké bláznivější modely s bambulí na vrchu.


Gues
Neměli bychom zapomínat ani pro milovníky a velké příznivce stylové a oblíbené značky Guess. Módní společnost Guess nám letos nabízí klasické, přesto stále velmi povedené střihy čepic. Jednoduché a elegantní. Přesně takové jsou letos čepice Guess k mání.


Topshop
Nezapomínáme představit ani některé ukázky z modelů britských sítí butiků Topshop. Modely Topshopjsou opravdu nepřehlédnutelné, barevné a velice in nejen díky svým moderním střihům, ale i díky skutečně pestrým barvám.
Buďte v teple stylových čepic i po dobu těch nejchladnějších měsíců v roce třeba se značkou Topshop a přineste do podzimních a zimních ulic barvy krásných čepic.
Youth video museum

16. ledna 2013 v 21:42 | crazycat 2 |  O nás
Youth video museum(nebo jak tomu my říkáme zkratkou YVM) je mezinárodní projekt evropské unie,který má podporovat konverzaci v angličtině mezi dětmi z různých škol z různých zemí. A do tohoto projektu se zapojila i škola, kterou pravidelně navštěvujeme já a má sestra. Možná si teď myslíte že tento projekt je jen o tom abychom se jezdili na návštěvy do škol v cizích zemích, ale je to trochu jinak. Samozdřejmě že se navštěvujeme,také jsme rozděleni do skupinek a v těch skupinkách máme povinnost natočit video ve kterém sami účinkujeme. Video musí být alespoň 3 minuty dlouhé a maximálně 6 minut douhé. Video musí být celé v angličtině a musí mít nějaký příběh. poté co všichni svá videa dotočí (mají na to docela dost času asi tak 5 měsíců) učitelé,kteří velí YVM ve školách vyberou z vidéjí zhruba dvě videa a ty pošlou do soutěže. Soutěží mezi sebou školy které jsou vybrány k sobě. Například naše škola je dohromady s francouzskou,německou,řeckou a italskou školou.