Atlas mraků

10. ledna 2013 v 17:10 | crazycrazycats |  Recenze
NAŠE POZNATKY
Je to moc hezký film a má dobré provedení. Odehrává se zde 6 dějů od 19.století,které s vzájemě prstupují. A jeden z dějů,který vám bude připadat jako největší minulost, je vlastně ta největší budoucnost.
Nejstarší minulost:Je o pánovi,který jede na lodi a "má v sobě nějakého červa",proč je to v úvozovkách to zjistíte, až se na Atlas mraků podíváte.
Bližší minulost:Vypráví o klukovi,který píše klavírní skladbu "Atlas mraků"
Nejbližší minulost:Je o nakladateli,který se záhy dostane do potíží.
Současnost:Vypráví o redaktorce,která později vyhledává info o životě jednoho muže.
Budoucnost:Je o jedné dívce,která vlastně není člověk,ale je stejně jako ostatní stejně vypadající dívky vyrobena pro to, aby dělala servírku v baru budoucnosti. Jí se to však nbelíbí,a proto u teče s jedním mužem do kterého se později zamiluje.
Vysvětlení buboucnosti.Zde vyslíchají uprchlou dívku z minulého příběhu a ona jim vše vylíčí a nakonec.......
Nejvzálenější budoucnost:Je o domorodém kmenu,který spasitelka z budoucnosti. Ona se chce dostat na jejich posvátnou horu jeden domorodec ji doporovodí,když se však vrátí zpět do tábořiště uvidí,že je napadl domorodý lidožravý kmen. Jen jenen člověk přežije. Bude to.......

Doporučení crrazycrazcats

Film je velmi náročný na pochopení,ale když sledujete celý děj dá se pochopit. Proto doporučujeme neberte s sebou do kina upovídané a netrpělivé kamarády.Mrkající

HODNOCENÍ
crazycat1:99%
crazycat2:99%
RECENZE
Stejnojmenný román Davida Mitchella, jenž vyhrál britskou knižní cenu, svedl dohromady vskutku výjimečné tvůrce. Filmový přepis natočili Tom Tykwer, Lana Wachowski a Andy Wachowski, v hlavních rolích se potkali Tom Hanks, Hugo Weaving, Hugh Grant, Halle Berryová. Zkrátka žádní troškaři.

I film vypadá obrovsky, než diváka lehce ubije právě svou obrovitostí. Šest příběhů, které se proplétají v různých místech a časech od začátku 19. století až po budoucnost, zabere sto sedmdesát minut času. To je příliš, jestliže velkou podívanou střídají velké pravdy.

Dávní otroci v Tichomoří a budoucí otroci v příští automatizované totalitě; britský skladatel 30. let a britský nakladatel ze současnosti; americká novinářka na stopě mocenského spiknutí a spasitelka domorodců na cestě k poznání.
Symfonie barev, stylů, efektů, nálad. Ale také typ uměleckého díla, kteréchcenaráz odhalit, pojmenovat a vtlouci nám do hlavy veškerá tajemství lidského bytí. Šamanství, reinkarnace, katastrofy, útěky, lásky, zrady, proroctví; všechno se opakuje v různých variacích. Je to vesměs zajímavé, místy omračující, tu a tam povznášející, ale úmorné.
Člověk si připomene obdobnou stavbu snímku Babel, v němž však neviditelná spojnice různých životů účinkovala s přísně neúprosnou osudovostí. V Atlasu mraků vede společná linka nespoutanou obrazností nebo, a to je potíž, záplavou slov převlečených za objevné myšlenky. Ač se člověk přistihne, že některé z postav ho míjejí, jiné přímo štvou a že by si vlastně docela vystačil s jedním, třeba "nejmenším", zato nejvtipnějším z příběhů, se vzpourou důchodců po anglicku, jíž vévodí Jim Broadbent.

Vlastně každý tu najde svůj svět, starosvětskou romantiku i počítačové hry, intelektuální šarády i zběsilé honičky, přírodní exotiku i civilizační džungli. K pastvě smyslů silné včetně hudby si fanoušci přidají luštění hravých odkazů. Peníze za vstupenku Atlas mraků se rozhodně nevyhodíoknem. Pouze to úporné velikášství zážitek umenšuje.
Celkové hodnocení 75%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama