Plemena koček-pokračování

13. ledna 2013 v 16:03 | crazycat 2 |  Kočky
Včera jsem vám psala něco o plemenech koček krátkosrstých. Také jsem vám včera napsala že v nejbližší době,až budu mít čas,tak na napíšu pokračování. Čas mám zrovna teď,tak to vám tedy napíšu něco o plemenech dlouhosrstých koček.

Perské- toto plemeno má spoustu druhých jmen(přesto že má spoustu druhých jmen,jsou všechny kočky stejné,jen mají různou barvu srsti). Pro toto plemeno koček je typické že mají velmi dlouhé huňaté chlupy,že mají rovný nízko posazený ocas a že mají krátké tlusté nohy. Také mají velké oči a hlavu. Plemeno Perská černá kočka je jedním z nejstarších plemen. U chovu tohoto pleme na je velmi těžké udržet aby jejich srst byla stále čistě černá,ale to jen pro zajímavost.
Dlouhosrsté domácí- vypadají skoro stejně jako domácí krátkosrsté kočka,jen mají dlouhé chlupy. Jsou velmi půvabné a často jsou velkou ozdobou našich rodin. Lidé je mají velmi rádi a cení si jich i přesto že nemají žádný ušlechtilý rodokmen. počet zbarvení dlouhosrstých koček domácích nemá hranic.
Sibiřské- Tyto kočky pocházejí ze Sibiře. Májí velmi hustě osrstěný ocas a jejich srst po celém těte je velmi hebká.

To je o dlohosrstých kočkách asi vše,protože nemají tolik známích plemen.
Snad se vám i tento článek o plemenech koček bude líbit,přestože je kratší.
Své názory nám pište. A pokovať máte někdo doma jako domácího mazlíčka kočku,tak napište a přidejte název jejího plemena a případně i jméno.Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama