Návštěva nákupního centra

18. února 2013 v 21:14 | crazyKate |  Povídky
ahoj. Měli jsme domácí úkol z češtiny napsat sloh-líčení. Dlouho jsem nevěděla o čem psát, ale nakonec jsem se rozhodla napsat o svých pocitech z nákupního centra. A rozhodla jsem se s vámi o ně podělit.
Doufám že se bude líbit, ale berte prosím ohled na to, že je to líčení. Což je vlastně popis s vyjádřením pocitů.

Slohová práce

Líčení

Návštěva nákupního centra


Nákupní centrum, ta ohromná budova se spoustou reklam na různé obchody, která se tyčí maze ostatními domy. Člověk se proti ní zdá jako malý mravenec. Když se podívám vzhůru, skoro se mi zatoči hlava jak je veliké. Vstoupím do dveří, samy se otevřou a já ucítím ty promísené vůně obchodů a restaurací. Stojím tam a rozhlížím se. Lidé kolem mě pobíhají, vycházejí a zacházejí do obchodů. Všichni někam pospíchají. Jdu tedy s nimi a zjistím, že není místo kam pospíchají. Každý pospíchá jinam. Jde jim jen o to, aby byli všude první. Každého to táhne do obchodu, mezi ty hromady oblečení, bot a jíných věcí. Jen mě nikam.


Nakonec vejdu do obchodu, který má nade dveřmi napsáno "H & M". Najednou mě zaplní vůně novoty, div že neomdlím. Jdu dál, hraje nějaká pomalá píseň. Všichni zde pobíhají. Procházím se po obchodu a dojdu až ke zkušebním kabinkám. Jsou tu jen dívky. Každou chvíli některá odběhne s oblečením v ruce a hned se zase vrátí s něčím jiným. Všechny se vzhlížeji v zrcadlech. Vyjdu z obchodu a vmísím se do davu. Lidé do sebe strkají.
Najednou stojím před obchodem s obuví. Na výloze je napsáno "SLEVY" a uvnitř obchodu je mnohu lidí. Vejdu tam a najdu si nějaké bota, které se mi líbí. A teď nastává rozhodnutí, které si vzít. Ten pocit chtivosti vzít si všechny. Nejde to. Vyběhnu z obchodu i z nákupního centra. Zastavím se a otočím se. Přede mnou je ta ohromná budova. Lidé vycházejí. Mají ruce plné tašek, jen já nic. Obchodni centrum nemám ráda nákupy jsou moje noční můra.

Tak to je vše. Doufám že se líbí.
Vaše crazyKateMrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama