Výtvory z hor

31. března 2013 v 13:58 | Terka a Kačka |  Moje tvorba
Ahoj,
tak už jsme se vrátily z hor a řeknu vám myslela jsem,že v Čechách bude tepleji,ale co to nevadí určitě se již brzy oteplý a začne konečně pořádné JARO.
Jak jste již asi poznali z nadpisu,tento článek bude věnován výrobkům,které jsme vyrobyli na horách.
Co a z jakých materiálů jsme vyráběli?
Vyráběli jsme brože na kabát,tričko........,jsou vyrobené z filcu,sešívane bavlnkami a vycpané igelitem.
Co tedy potřebujete?
Na obrázku vidíte věci,které potřebujete pro výrobu broží. Pro jistotu vám to sem i napíšu.
Tak tedy potřebujete: různo barevný filc,papír na nákres budoucího výtvoru,nůžky(větší i na detaily),tužku,fix tmavé barvy,bavlnky,jehlu,niť a brožové spínáčky...


KNOFLÍČKY
AUTOR:Kačka
STVOŘITEL:Terka a částečně i Kačka
Začnete tím,že si ze čtyř různě barevných filců nastříháte různě velká kolečka(vždy od každé barvy dvě stejně velká).Poté vžy dvě stejně barevná kolečka sešijetee po okrajích k sobě okrasným stehem a bavlnkou kontrastní s barvou koleček.Když budete mít kolečka sešitá,tak uprostřed nich prošijete křížěk stejně barevnou bavlnkou,jako ste je obšívali.Až máte všechny tyto kroky hotové tak si naaranžujete vzniklé knoflíčky k sobě a sešijeteje tak,aby na vrchní straně nebyla vidět niť(což uděláte tak,že vždy niť prošijete jen do spodní vrstvy knoflíčku) a na rpodní stranu našijete brožový spínací špendlík.
Celá brož zabere cca.30min.

SLON
AUTOR:Kačka
STVOŘITEL:Kačka
Nejprve si vystříhnete dva stejné sloníky z černého filcu.Pak si vystříháte úzké různobarevné proužka filcu a ty nažijete jednoduchým stehem na horní část sloníka.Poté vystříhněte dvě kolečka z filcu obšíjte je okrasným stehem a nakonec našijte na horní část sloníka jako pomyslné oko.Pak už jen stačí sešít části slona k sobě a vycpat ho igelitem a našijte brožový spínací špendlík.
Doba výroba cca.1hod 30min.
ŽELVA
AUTOR:Terka
STVOŘITEL:Terka
Vystříhněte si dva oválné tvary jeden menší a druhý větší (na krunýř),na větší ovál našijte šikmé čáry tak,aby po dokončení tvořily kosočtverce. Z různobarevných filců vystříhněte pět kosočtverečků aby přesně pasovyli do vyšitých kosočtverců na ovále. Vystřihněte oválky a sešijte vždy dva k sobě jako nožky a všechny přišijte k menšímu oválku. Pak vystřihněte dva stejné tvary jako hlavu a sešijte je k sobě a také ji našijte k menšímu oválku.Nakonec už jen sešijte ovály k sobě a vycpěte krunýř igelitem a našijte brožový špendlík.
Doba výroby cca.2hod.

HOUSLOVÝ KLÍČ
AUTOR:Terka
STVOŘITEL:Kačka a částečně i Terka
Z černého filcu vystřihněte housluvý klíč.Z různobarevných filců vystřihněte kostička a ty našijte na klíč v určitém pořadí s malími mezerkami a kostičky našívejte křížkovým stehem.
Doba výroby cca.30min.

RŮŽE
AUTOR:Kačka
STVOŘITEL:Kačka
Vystříhněte si ze zeleného fylcu dva stené pruhy(úzké).Sešijte je k sobě tak aby vznikl stonek. Když je stonek hotový začněte kolem něho obmotávat červený filc. Nejprve si nastříhejte 1 rudý pruh a 2 červené pruhy-horní okraj zastřihněte vlnovitě. Dále si nastříhejte 3 růžové okvětní lístky a 1 rudý. Nejprve obmotejte rudý pruh a prošijte zkz celý květ nití, pak červený a zase prošijte. Nyní našijte 3 růžoné okvětní lístky a přišijte je. Kolem nic obmotejte 2. červený pruh a prošijte z krs. Nakone přišijte libovolně rudý okvětní lístek. Úplně nakonec si vystříhněte 5 zelených lístečků a našijte je tam kde se spojuje květ a stonek růže. Tak aby nebyla vidět nit. Vystříhněte ještě jeden větší lístek a našijte ho na stonek.
Doba výroby:cca 1 hodina

Doufám,že vás alespoň nějaké naše výrobky zaujaly.
A své kladné i záporné poznatka pište prosím do komentářů.
Vaše TERKAS vyplazeným jazykem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tkanice-world tkanice-world | Web | 31. března 2013 v 14:29 | Reagovat

¨Ten houslový klíč je nádherný super návody:) :-D  ;-)

2 Terka Terka | Web | 31. března 2013 v 20:11 | Reagovat

[1]: Děkuji moc :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama